Ogłoszenie

Nieautoryzowane forum serwisu piekielni.pl
"Dobra. W ogóle nie rozumiem co do mnie gadacie."

#1 2012-12-26 20:59:16

Loki

Gość

Quiz książkowy

Zasady są proste: ktoś wrzuca cytat z książki (polecam takie, które trudno wygooglać), ktoś zgaduje, zadający musi potwierdzić, że odpowiedź jest poprawna, wtedy zgadujący zadaje zagadkę. Proszę bez komentarzy w temacie.
W przypadku bardzo trudnej zagadki można prosić o cytat podpowiadający. Uwaga, jako odpowiedz rozumiemy autora i polski tytuł.

Zagadka 1:

- Zastanawiałeś się na tym, co oznacza bycie bogiem? - spytał. Miał brodę i czapeczkę baseballową. - To oznacza odrzucenie egzystencji materialnej i przemianę w mem: coś, co trwa wiecznie w umysłach ludzi, jak dziecięca piosenka. Znaczy to, że każdy odtwarza cię sam w swoim umyśle. Praktycznie nie masz już tożsamości. Stajesz się tysiącem aspektów tego, czego pragną od ciebie ludzie. A każdy pragnie czegoś zupełnie innego. Nic nie jest stałe, nic nie jest niezmienne.

 

#2 2012-12-26 22:26:35

szczurzyca

Kobieta Logodajcy

Punktów :   
Zawód: mgr inż robol
Quo Vadis: na piwo

Re: Quiz książkowy

Amerykanscy Bogowie Neila Gaimana?


zUo.

Offline

 

#3 2012-12-26 22:39:16

Loki

Gość

Re: Quiz książkowy

Dobrze, szczurzyca zadajesz.

 

#4 2012-12-26 22:45:05

szczurzyca

Kobieta Logodajcy

Punktów :   
Zawód: mgr inż robol
Quo Vadis: na piwo

Re: Quiz książkowy

"Chwalimy się, że: "ja to tylko prawdę w oczy", ale jaką prawdę? Tę swoją, najdogodniejszą dla siebie. A potem nagle zderzają się ze sobą dwie, trzy, dziesięć najrozmaitszych takich prawd i nagle, nie wiadomo skąd, powstają obmowy, plotki, kłótnie. No, nie jest tak?”


zUo.

Offline

 

#5 2012-12-27 16:41:29

Loki

Gość

Re: Quiz książkowy

Stanisław Biskupski "Boso wśród gwiazd"

 

#6 2012-12-28 07:42:42

szczurzyca

Kobieta Logodajcy

Punktów :   
Zawód: mgr inż robol
Quo Vadis: na piwo

Re: Quiz książkowy

Tak, pytasz


zUo.

Offline

 

#7 2012-12-28 13:44:57

Loki

Gość

Re: Quiz książkowy

Cicho przekradła się do sypialni, wyszukała najkrótszą mini, a do tego przyciasną bluzkę na ramiączkach i z dużym dekoltem. [...] nazywała ten strój OBA - Ostatni Babski Argument. Wyjątkowo rzadko zdarzało się, by nie skutkował, gdy załatwiała coś z facetami.

 

#8 2012-12-28 13:51:11

szczurzyca

Kobieta Logodajcy

Punktów :   
Zawód: mgr inż robol
Quo Vadis: na piwo

Re: Quiz książkowy

"Klamca" Cwieka?


zUo.

Offline

 

#9 2012-12-28 18:15:49

Loki

Gość

Re: Quiz książkowy

Tak, zadajesz.

 

#10 2012-12-28 19:05:04

szczurzyca

Kobieta Logodajcy

Punktów :   
Zawód: mgr inż robol
Quo Vadis: na piwo

Re: Quiz książkowy

"Piotr celowo nie sprzątał od trzech tygodni. Od dnia, kiedy podjął decyzję. Nie chciał
mieć żadnych dobrych wspomnień. Nawet pokoju doprowadzonego do względnej
schludności. Co rano otwierał oczy w obrzydliwej, cuchnącej norze i sprawdzał, czy Słońce
jeszcze świeci normalnie, czy też rozdęło się już w pomarańczową, wielką banię pchającą w
stronę Ziemi tsunami piekielnej plazmy, która w ułamku sekundy spopieli wszystkim oczy i
ugotuje krew w żyłach. Nie chciał się zastanawiać, tęsknić i mnożyć wątpliwości. Podjął
decyzję."


zUo.

Offline

 

#11 2012-12-28 20:25:58

Loki

Gość

Re: Quiz książkowy

To akurat proste. Jarosław Grzędowicz "Farewell Blues" ze zbioru "Niech żyje Polska. Hura!"

 

#12 2012-12-28 20:38:32

szczurzyca

Kobieta Logodajcy

Punktów :   
Zawód: mgr inż robol
Quo Vadis: na piwo

Re: Quiz książkowy

Tak.
Nawiasem mowiac, to opowiadanie wyladowalo jeszcze wczesniej w innej antologii.

Twoja kolej


zUo.

Offline

 

#13 2012-12-28 21:07:15

Loki

Gość

Re: Quiz książkowy

A to nie wiedziałem, mam tylko ten, który wymieniłem.

Nie wiem [...] Będę robił wszystko to, co mi polecą fachowcy. Jeżeli zajdzie potrzeba, zajmę się inflacją. Jeśli zajdzie konieczność, będę topił łodzie podwodne... Ale swoje naczelne zadanie znam dokładnie: dopóki żyję, nie dopuścić, aby ktokolwiek zbudował tu jeszcze jedno Centrum... Nawet w najlepszych zamiarach.

 

#14 2012-12-28 21:11:42

 Zgredzik

Logodawca

Punktów :   

Re: Quiz książkowy

Przenicowany swiat Strugackich


Kto sieje wiatr, ten ma siewnik.

Offline

 

#15 2012-12-28 21:27:39

Loki

Gość

Re: Quiz książkowy

Jasne, zadajesz Zgredziku.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gra-metin2.pun.pl www.ptstruckers.pun.pl www.superpuder.pun.pl www.akademiasupremacy.pun.pl www.pokemonmmorpg.pun.pl