Ogłoszenie

Nieautoryzowane forum serwisu piekielni.pl
"Dobra. W ogóle nie rozumiem co do mnie gadacie."

#31 2013-02-06 01:13:10

 smokk

laminujący pingwin

Punktów :   
Zawód: szkutnik/szyper/traktorzysta
Quo Vadis: gdzieś

Re: Quiz książkowy vol. 2

Książka jest debiutem autora.
Jest początek XXIII wieku. Siły zbrojne Unii Europejskiej dokonują inwazji planety należącej do USA. Praktycznie cały konflikt ukazany został z perspektywy polskiego szeregowca.

Podpowiedzi:
-nazwisko głównego bohatera nawiązuje do płaczącego drzewa
-nazwisko autora to część buta
-planeta na której rozgrywa się akcja nazywa się tak samo jak francuskojęzyczna część Kanady (dodano tylko słowo "New")

Ostatnio edytowany przez smokk (2013-02-08 10:39:21)


Dopada cię demencja, czyli tracisz zdolność zapamiętywania czegokolwiek. Oddaj kartę mistrzowi.
Neuroshima 1.5 str. 125
http://img.zszywka.pl/0/0112/6480/humor/rico-lt33-dtaktak-kaboom.gif

Offline

 

#32 2013-02-10 09:21:55

 RudaMaupa

Aniołek

Punktów :   

Re: Quiz książkowy vol. 2

Michał Cholewa - Gambit

Książka tak dobra, jak ją recenzują? Jeszcze nie miałam okazji przeczytać.


"W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz."

Offline

 

#33 2013-02-10 09:34:00

 smokk

laminujący pingwin

Punktów :   
Zawód: szkutnik/szyper/traktorzysta
Quo Vadis: gdzieś

Re: Quiz książkowy vol. 2

Zgadza się.
Książka moim zdaniem jest bardzo dobra.


Dopada cię demencja, czyli tracisz zdolność zapamiętywania czegokolwiek. Oddaj kartę mistrzowi.
Neuroshima 1.5 str. 125
http://img.zszywka.pl/0/0112/6480/humor/rico-lt33-dtaktak-kaboom.gif

Offline

 

#34 2013-02-10 12:30:41

 RudaMaupa

Aniołek

Punktów :   

Re: Quiz książkowy vol. 2

Kosmici atakują nas, my chcemy atakować ich, więc szkolimy bardzo młodego przywódcę, by stawił im czoła. Książka z drastycznymi scenami dziecięcej rywalizacji, ma mieć swoją ekranizację, której fani oczekują z obawą. Ksywka głównego bohatera stanowi część tytułu.

Podpowiedź: ksywka głównego bohatera przetłumaczona z angielskiego sugeruje, że ma on coś zakończyć.

Ostatnio edytowany przez RudaMaupa (2013-02-10 12:32:28)


"W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz."

Offline

 

#35 2013-02-10 16:31:06

czekoladoholiczka

Grzesznik

Punktów :   

Re: Quiz książkowy vol. 2

Gra Endera

Offline

 

#36 2013-02-11 11:18:30

 RudaMaupa

Aniołek

Punktów :   

Re: Quiz książkowy vol. 2

Tak, "Gra Endera", która tutaj nie jest wyzwaniem, cieszy mnie to


"W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz."

Offline

 

#37 2013-02-11 11:53:54

czekoladoholiczka

Grzesznik

Punktów :   

Re: Quiz książkowy vol. 2

Podobała mi się bardzo, ale miałam problemy z kolejnymi tomami, ciężko mi się czytało i w końcu chyba nie doczytałam wszystkich do końca...

Ode mnie: cykl książek, składa się z 7 tomów, opowiada o podróży pewnego człowieka do miejsca, które może być istotą całego istnienia. W trakcie musi podjąć wiele trudnych decyzji. Przez cały cykl przewija się wiele symboli - drzwi, klucz, róża.

Offline

 

#38 2013-02-11 12:28:19

meg

Grzesznik

Punktów :   

Re: Quiz książkowy vol. 2

"Mroczna wieża" Kinga?

Offline

 

#39 2013-02-11 14:15:39

czekoladoholiczka

Grzesznik

Punktów :   

Re: Quiz książkowy vol. 2

tak jest mój najukochańszy cykl książek

meg, zadajesz

Ostatnio edytowany przez czekoladoholiczka (2013-02-11 23:16:13)

Offline

 

#40 2013-02-12 00:03:31

meg

Grzesznik

Punktów :   

Re: Quiz książkowy vol. 2

zapomniałam całkiem

Ta powieść, a właściwie zbiór opowiadań to moja wielka słabość. Wykpiwa hipokryzję, obżarstwo, lenistwo i chyba wszystkie inne grzechy i grzeszki wyższych sfer w tak prosty sposób i przy użyciu takich środków, że czyta się z otwartą buzią

Historyjki są krótkie i dobre, akcja dzieje się  w środowisku brytyjskich sfer wyższych przed pierwszą wojną światową (podpowiedź: autor zginął na jej froncie).
Pojawiają się ożywione zwierzęta, udomowiona hiena, a historyjki wahają się pomiędzy towarzyskimi anegdotami, przez satyrę, z elementami fantastycznymi po lekki horror.

Temat lekko zdycha, więc mała podpowiedź - kilka opowiadań łączy ze sobą postać Clovisa Sangrail - jednej z najbardziej niezwykłych postaci fikcyjnych. Inteligentny, młody, przystojny, dowcipny, niegrzeczny i bezczelny w niewinny i rozbrajający sposób.
W każdym razie urzeka angielski, cięty humor, postaci, puenty...wszystko


Chodziło o zbiór opowiadań Hectora Hugh Munro, zwanego "Saki", pt. "Małomówność Lady Anny".

Dobra niech ktoś zada coś łatwego

Ostatnio edytowany przez meg (2013-02-16 11:50:33)

Offline

 

#41 2013-02-18 01:05:23

 BlueBellee

Grzesznik

Punktów :   

Re: Quiz książkowy vol. 2

A ubiegłaś mnie, bo właśnie miałam wpisać. Chociaż przyznaję bez bicia, że niestety książki nie znam, a znalazłam przez neta. A więc mogę?

Miało być łatwo, a więc:

Opowiada o życiu w obozie Changi. Zamknięte społeczności rządzą się własnymi prawami. Raz możesz rządzić, a raz spaść na dno.


Dyplomacja to powiedzieć komuś spier**alaj w taki sposób, by poczuł podniecenie na myśl o zbliżającej się podróży.

Offline

 

#42 2013-02-18 10:14:11

 smokk

laminujący pingwin

Punktów :   
Zawód: szkutnik/szyper/traktorzysta
Quo Vadis: gdzieś

Re: Quiz książkowy vol. 2

James Clavell "Król szczurów"


Dopada cię demencja, czyli tracisz zdolność zapamiętywania czegokolwiek. Oddaj kartę mistrzowi.
Neuroshima 1.5 str. 125
http://img.zszywka.pl/0/0112/6480/humor/rico-lt33-dtaktak-kaboom.gif

Offline

 

#43 2013-02-19 22:54:49

 BlueBellee

Grzesznik

Punktów :   

Re: Quiz książkowy vol. 2

Smokk, tak jest ;] Zadajesz.


Dyplomacja to powiedzieć komuś spier**alaj w taki sposób, by poczuł podniecenie na myśl o zbliżającej się podróży.

Offline

 

#44 2013-02-20 09:00:50

Loki

Gość

Re: Quiz książkowy vol. 2

Mijanou zadawać może ten, kto odgadł, chyba ze odda kolejkę.

 

#45 2013-02-20 09:09:54

 smokk

laminujący pingwin

Punktów :   
Zawód: szkutnik/szyper/traktorzysta
Quo Vadis: gdzieś

Re: Quiz książkowy vol. 2

Debiut autora ukrywającego się pod pseudonimem.
Wielkie manewry wojskowe Białorusi kończą się inwazją na Polskę. Plan agresorów jest prosty, w przeciągu 48 godzin wybić na terytorium przeciwnika korytarz od granicy przez Białystok, Warszawę aż po Łódź. Głównym bohaterem jest młody chłopak, który rozpoczął służbę w  1 Pułku Specjalnym Komandosów.


Dopada cię demencja, czyli tracisz zdolność zapamiętywania czegokolwiek. Oddaj kartę mistrzowi.
Neuroshima 1.5 str. 125
http://img.zszywka.pl/0/0112/6480/humor/rico-lt33-dtaktak-kaboom.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wrestingpbf.pun.pl www.sp.pun.pl www.bakowyt2.pun.pl www.polishcrew.pun.pl www.mysterius.pun.pl