Ogłoszenie

Nieautoryzowane forum serwisu piekielni.pl
"Dobra. W ogóle nie rozumiem co do mnie gadacie."

#1 2013-02-22 19:17:39

rootadmin

Administrator

Punktów :   

Zasady

Witajcie,

W dniu dzisiejszym dodana została strona z zasadami forum, napisanymi przez Salome, a poprawionymi przeze mnie (do przeczytania w zakładce "Zasady" w menu). Zasady te wchodzą w życie od momentu opublikowania ich na forum (czyli od jakiś 3 minut w chwili gdy to piszę).
Osoby które nie zgadzają sie z jakimś punktem regulaminu proszone są o przedstawienie swojej opinii w tym wątku. Koniec konsultacji przewidują na 01.03.2013, o godzinie 19:00. Kto po tym terminie nie będzie zgadzał sie z regulaminem będzie musiał odejść z forum.
Osoby które będą rejestrować się, od momentu ustanowienia regulaminu, muszą zatwierdzić go w procesie rejestracji. Osoby takie nie mogą brać udziału w konsultacjach, ale podlegają już ustanowionym i zaakceptowanym zasadom.

Pozdrawiam,
Wielki Jurysta SS

Offline

 

#2 2013-02-22 19:37:39

Zehel

protegowany Szatana

Punktów :   

Re: Zasady

"2. Jedna osoba ma prawo do założenia jednego konta i jest zobligowana to korzystania na forum wyłącznie z niego."
no to ja podziękuję. chyba, że ktoś wyłączy to denerwujące coś przez co nie mogę dodawać moich cpast jedna pod drugą..

Offline

 

#3 2013-02-22 19:45:31

 Capricorn

Chmielowy Wujek Ping-Pong

Punktów :   
Zawód: Za długo by tłumaczyć co robię

Re: Zasady

Względem poruszonego na ChatBoxie tematu wyrazu uważanego za wulgarny w nicku. Można by zastrzec przy warunku o rejestracji, iż wyrazy wulgarne, lub określenia uznane za prowokujące lub niestosowne są niemile widziane, a próba użycia takiego będzie rozpatrywana indywidualnie, i nicki/loginy takie będą akceptowalne tylko w uzasadnionych przypadkach, takich jak np. : udokumentowanie, iż jest to nick używany w wielu miejscach i jest on powiązany z daną osobą i pozwala na jej rozpoznanie przez innych użytkowników forum.


“Go and make your mistakes in the first team. You'll learn more in a month in the first team than you will in two years in the reserves.” - Sir Alex Ferguson

http://i.imgur.com/uxvTEuU.pnghttp://i.imgur.com/KFtOLNO.jpg

Offline

 

#4 2013-02-22 19:46:15

Loki

Gość

Re: Zasady

15. O tym kto zostanie moderatorem decyduje administrator. Grupa moderatorów nie zmienia swojego składu zbyt często.

To pogrubione nie ma sensu w kontekście regulaminu. Co oznacza "zbyt często"? Zmienia się kiedy potrzeba, po prostu.

Do części 5 dodałbym punkt mówiący, że użytkownik nie ma prawa usuwać z postów edycji moderatora/administratora.

 

#5 2013-02-22 19:46:25

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Re: Zasady

Ja bym wyszczególniła ile ostrzeżeń potrzeba na bana. I za co można wlepić bana wieczystego.


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

#6 2013-02-22 19:49:14

 Capricorn

Chmielowy Wujek Ping-Pong

Punktów :   
Zawód: Za długo by tłumaczyć co robię

Re: Zasady

Archeoziele napisał:

Ja bym wyszczególniła ile ostrzeżeń potrzeba na bana. I za co można wlepić bana wieczystego.

Warto by też rozważyć bany krótkotrwałe za np. trolling lub nadużywanie wulgaryzmów - zakaz pisania na 24h lub 48h zamiast np. całkowitego zakazu logowania.

Ostatnio edytowany przez Capricorn (2013-02-22 19:49:39)


“Go and make your mistakes in the first team. You'll learn more in a month in the first team than you will in two years in the reserves.” - Sir Alex Ferguson

http://i.imgur.com/uxvTEuU.pnghttp://i.imgur.com/KFtOLNO.jpg

Offline

 

#7 2013-02-22 19:54:20

Kangaroo

Gość

Re: Zasady

Loki napisał:

15. O tym kto zostanie moderatorem decyduje administrator. Grupa moderatorów nie zmienia swojego składu zbyt często.

To pogrubione nie ma sensu w kontekście regulaminu. Co oznacza "zbyt często"? Zmienia się kiedy potrzeba, po prostu.

Ja to rozumiem tak że admin nie może sobie działać na zasadzie, "a dzisiaj zabiore moda temu, a dam tamtemu"

 

#8 2013-02-22 20:37:09

Jot

Gość

Re: Zasady

Rozważywszy kwestię nicka z wszelkich możliwych stron, wypowiadam się: chociaż sam w sobie nie jest skierowany przeciwko komukolwiek, nikogo nie uderza i nikogo nie obraża, ponadto jako całość odnosi się do konkretnej osoby (jego właścicielki),a nie do  czegokolwiek innego, to zawiera element rozpoznawalny jako wulgarny, co może pewne osoby razić.

Ja bym nie ingerowała w niego jednak, użytkowniczka jest znana pod tym nickiem na portalu ogólnopolskim, gdzie nie ma z tym problemy, wolałabym, żebyśmy nie popadali w paranoję.

Wyraziłam swoje zdanie.

Ostatnio edytowany przez Jot (2013-02-22 20:37:58)

 

#9 2013-02-23 09:32:32

 Temeris

Wiedźm i Herbaciany Egzorcysta

Punktów :   
Zawód: zaklinacz imbryków
Quo Vadis: domine?

Re: Zasady

11 Jeżeli w danym temacie obowiązują szczególne zasady, są one zamieszczone w tym temacie w specjalnym ogłoszeniu. Jest tam również sprecyzowana tematyka danego tematu.

Zamieńcie "tematy" na "wątki", bo tematyka tematu to jakieś kuriozum.


There was a time I used to pray
I have always kept my faith in love
It's the greatest thing from the man above
(Dolores O'Riordan/Noel Hogan)

Offline

 

#10 2013-02-24 19:04:28

Marchewka

Grzesznik

Punktów :   

Re: Zasady

Temeris napisał:

11 Jeżeli w danym temacie obowiązują szczególne zasady, są one zamieszczone w tym temacie w specjalnym ogłoszeniu. Jest tam również sprecyzowana tematyka danego tematu.

Zamieńcie "tematy" na "wątki", bo tematyka tematu to jakieś kuriozum.

Popieram.


Le coeur a ses raisons que la raison ne connaît pas.

Offline

 

#11 2013-02-25 09:59:29

Loki

Gość

Re: Zasady

Zbierałem się, zbierałem, aż w końcu się zebrałem.

Moim zdaniem tych zasad jest za dużo.

Skrzyknęliśmy się jako całkiem sensowna ekipa, czasem ktoś dochodzi, czasem ktoś znika, ale robienie z tego na siłę bardzo sformalizowanego forum, z hierarchią administracji itd moim zdaniem jest bez sensu. Zgłaszałem się na moda (i zgłaszam się na admina) żeby zachować ten pierwotny, unikalny charakter. Nie zauważyłem tu jakiejś nadmiernej ilości spamerów, ludziki nawet w miarę trzymają się tematów, czasem trzeba jakiś post usunąć, czasem kogoś poprosić o uspokojenie się, czasem przesunąć topic na bardziej pasującą tablicę. Nie ma potrzeby wprowadzać państwa policyjnego.

Logicznym jest, że jeśli ktoś psuje wszystkim humor, powinien wylecieć, ale nie powinno to leżeć w gestii jednej osoby (to nie jest osobista wycieczka, tak po prostu uważam). Podkreślone jest w regulaminie, że wszyscy jesteśmy równi, tylko jakoś tego teraz nie widać.

Może i pakuję kij w mrowisko i bardzo możliwe, że jestem jedyną osobą, która tak myśli, ale przemyślcie to. Bo ja nie mam ochoty zostać nagle kapo.

 

#12 2013-02-25 10:12:40

Jot

Gość

Re: Zasady

Zgodzę się, wszystkie te zasady generalnie można sprowadzić do jednego prostego zdania: Należy przestrzegać podstawowych zasad netykiety i dobrego wychowania, nie kląć przed 22.00 i nie obrażać innych użytkowników, bo każdy odpowiada za treści, które zamieszcza.

Jeśli cały ten regulamin jest po to, żeby tylko był spisany, jest okej, bo w sumie nie wprowadza nic nowego, i tak się do niego stosowaliśmy, ja np. szybko zostałam sprowadzona na ziemię na CB: "przynajmniej wygwiazdkuj wulgaryzm z łaski swojej" i starczyło.
Ale jeśli spisanie go w tylu punktach ma, nie wiem, zaprowadzić rządy terroru i zniewolenia (), to trzeba pamiętać, że forum to głównie jego użytkownicy i jeśli będzie się im narzucać coś, na co nie mają ochoty z własnej woli, to prędzej czy później się zbuntują i przeniosą w miejsce wolne od ucisku

A zupełnie serio - ten regulamin jeśli ma stwarzać jako takie pozory ładu i porządku - ani mnie ziębi, ani grzeje, my i tak byliśmy grzeczni, kiedy nikt nie nakazywał. Jeśli chcecie mieć podkładkę dla użytkowników zbuntowanych i odpowiedź na ich argument: "a gdzie jest napisane, że nie wolno?" - to nawet bardzo na miejscu, ale poza tym - on chyba nie wnosi nic nowego i faktycznie rozpisanie tylu punktów, to chyba brak adekwatności treści do objętości:)

Ostatnio edytowany przez Jot (2013-02-25 10:13:01)

 

#13 2013-02-25 10:40:51

 smokk

laminujący pingwin

Punktów :   
Zawód: szkutnik/szyper/traktorzysta
Quo Vadis: gdzieś

Re: Zasady

Jot napisał:

Należy przestrzegać podstawowych zasad netykiety i dobrego wychowania, nie kląć przed 22.00 i nie obrażać innych użytkowników, bo każdy odpowiada za treści, które zamieszcza.

No i to jest regulamin. Klarowny i łatwy w zapamiętaniu. Nawet dla takiego młotka jak ja.

Zgadzam się z Lokim. Ten regulamin jest zbyt rozbudowany. Brakuje tylko wstawić zamiast "Zasady", "Kodeks" i dodać jakieś paragrafy, punkty, podpunkty, ustępy.


Dopada cię demencja, czyli tracisz zdolność zapamiętywania czegokolwiek. Oddaj kartę mistrzowi.
Neuroshima 1.5 str. 125
http://img.zszywka.pl/0/0112/6480/humor/rico-lt33-dtaktak-kaboom.gif

Offline

 

#14 2013-02-25 11:01:18

Nenek

Gość

Re: Zasady

Zgodzę się z Lokim, zgodzę się Jot i ze Smokkiem też. Regulamin jest ohoho i jeszcze dłuższy. Grzeczni byliśmy (poza wyjątkami) już bez regulaminu, ewentualnie wystarczyła mała interwencja moda, by był spokój.

 

#15 2013-02-25 14:25:57

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Re: Zasady

Jot napisał:

Zgodzę się, wszystkie te zasady generalnie można sprowadzić do jednego prostego zdania: Należy przestrzegać podstawowych zasad netykiety i dobrego wychowania, nie kląć przed 22.00 i nie obrażać innych użytkowników, bo każdy odpowiada za treści, które zamieszcza.

22 którego czasu? Bo tu funkcjonuje kilka stref?
Czyli można zredukować regulamin do zdania "nie bądź ciulem, albo w ryj"


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gladiatus.pun.pl www.foetrpl.pun.pl www.lifehousemusic.pun.pl www.pes-server.pun.pl www.pokemons.pun.pl