Ogłoszenie

Nieautoryzowane forum serwisu piekielni.pl
"Dobra. W ogóle nie rozumiem co do mnie gadacie."

#1 2013-01-27 22:12:35

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Katastrofa Smoleńska

Włożę może kij w mrowisko.
Oglądał ktoś z was najnowszy odcinek Katastrofy w Przestworzach na National Geographic?
Jak go oceniacie? Czy twórcy mieli rację, że nie uwzględnili teorii komisji Macierewicza?


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

#2 2013-01-27 22:13:12

Nenek

Gość

Re: Katastrofa Smoleńska

No jeszcze tutaj tego brakowało...

 

#3 2013-01-27 22:42:41

 KompocikJablkowy

Naczelny Fragles

Punktów :   
Zawód: Tester poduszek i materaców
Quo Vadis: O tam!

Re: Katastrofa Smoleńska

Nie oglądałem, ale uważam, że Macierewicz z całą tą swoją świtą są niepoważni - jeden z najbardziej denerwujących mnie ludzi w polskiej polityce.

Ostatnio edytowany przez KompocikJablkowy (2013-01-27 22:43:36)

Offline

 

#4 2013-01-27 22:43:20

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Re: Katastrofa Smoleńska

A czemu nie? Pojawiły się tutaj tematy mniej lub bardziej poważne. A ten w kraju jest akurat dość na czasie, zwłaszcza w kontekście dzisiejszej premiery.


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

#5 2013-01-27 23:49:35

 smokk

laminujący pingwin

Punktów :   
Zawód: szkutnik/szyper/traktorzysta
Quo Vadis: gdzieś

Re: Katastrofa Smoleńska

Archeoziele napisał:

Oglądał ktoś z was najnowszy odcinek Katastrofy w Przestworzach na National Geographic?
Jak go oceniacie? Czy twórcy mieli rację, że nie uwzględnili teorii komisji Macierewicza?

Nie oglądałem. Może mi ktoś przybliżyć co było pokazane w tym programie?


Dopada cię demencja, czyli tracisz zdolność zapamiętywania czegokolwiek. Oddaj kartę mistrzowi.
Neuroshima 1.5 str. 125
http://img.zszywka.pl/0/0112/6480/humor/rico-lt33-dtaktak-kaboom.gif

Offline

 

#6 2013-01-27 23:53:28

rootadmin

Administrator

Punktów :   

Re: Katastrofa Smoleńska

smokk napisał:

Może mi ktoś przybliżyć co było pokazane w tym programie?

Samolot, brzoza i duze bum.


Musiałem. :-)

Offline

 

#7 2013-01-28 00:00:43

 smokk

laminujący pingwin

Punktów :   
Zawód: szkutnik/szyper/traktorzysta
Quo Vadis: gdzieś

Re: Katastrofa Smoleńska

SecuritySoldier napisał:

smokk napisał:

Może mi ktoś przybliżyć co było pokazane w tym programie?

Samolot, brzoza i duze bum.


Musiałem. :-)

Dzięki to zmieniło moje życie.


Dopada cię demencja, czyli tracisz zdolność zapamiętywania czegokolwiek. Oddaj kartę mistrzowi.
Neuroshima 1.5 str. 125
http://img.zszywka.pl/0/0112/6480/humor/rico-lt33-dtaktak-kaboom.gif

Offline

 

#8 2013-01-28 00:01:32

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Re: Katastrofa Smoleńska

Security w zasadzie wiele się nie minął. Po prostu zrekonstruowano wydarzenia z 10 kwietnia na podstawie ustaleń komisji Millera i MAK-u. Zrobiono to dość rzetelnie (moim skromnym zdaniem), bez napinki i Macierewiczowego odchylenia. Co bardzo nie spodobało się wyznawcom Smoleńskiej religii. Jako przyczynę katastrofy przyjęto mieszaninę złej pogody, błędy załogi i niekompetencję rosyjskich kontrolerów.


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

#9 2013-01-28 00:07:55

 smokk

laminujący pingwin

Punktów :   
Zawód: szkutnik/szyper/traktorzysta
Quo Vadis: gdzieś

Re: Katastrofa Smoleńska

Zawsze mnie zastanawiało odnośnie katastrofy czemu z miejsca odrzucono teorię zamachu i każdego kto o niej mówił traktowany był jako oszołom. Znając życie gdyby Air Force One spadł gdzieś w Polsce służby amerykańskie wykopały by pewnie z kilka ładnych ton ziemi.
Nie rozumiem zachowania polskiej dyplomacji ale nie przyklaskuję też żonglowania trumnami w walce politycznej.


Dopada cię demencja, czyli tracisz zdolność zapamiętywania czegokolwiek. Oddaj kartę mistrzowi.
Neuroshima 1.5 str. 125
http://img.zszywka.pl/0/0112/6480/humor/rico-lt33-dtaktak-kaboom.gif

Offline

 

#10 2013-01-28 00:20:34

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Re: Katastrofa Smoleńska

Ależ pod Smoleńskiem przekopano kilka ton ziemi. Moi znajomi z UMCS brali udział w tamtych wykopaliskach. Teorię o zamachu na początku brano pod uwagę- tak jak każdą inną. Jednak teoria nie utrzymała się z powodu braku dowodów.
Faktycznie, stronie polskiej można zarzucić zbytnią ustępliwość. Ale teoria, że to Putin z Tuskiem wykończyli prezydenta nie trzyma się kupy. Nie potrafię odpowiedzieć chociażby na pytanie- po co? Po co mieliby mordować prezydenta. Już prędzej chodziło o generałów. Ale w tym przypadku procedury zadziałały bezbłędnie i nie było przerwy i chaosu w siłach zbrojnych.


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

#11 2013-01-28 00:40:24

 KompocikJablkowy

Naczelny Fragles

Punktów :   
Zawód: Tester poduszek i materaców
Quo Vadis: O tam!

Re: Katastrofa Smoleńska

Inna rzecz, że skrajnym debilizmem było wypuszczanie tylu wysoko postawionych osób jednym samolotem.

Offline

 

#12 2013-01-28 14:26:56

 Capitalny

Potępiona Dusza

Punktów :   

Re: Katastrofa Smoleńska

Proponuję zawęzić temat w tytule dodając słówko "film".
Chyba, że mamy dyskutować o katastrofie tak ogółem, to wtedy dorzucę trzy grosze od siebie - bo filmu na razie nie widziałem, więc się nie wypowiadam.
Ale widzę już po komentarzach "dziennikarzy prawicy", że ta ich "najmojsza" prawda nie została pokazana...


http://img62.imageshack.us/img62/2164/warsaww.jpg        http://www.esports.pl/static/avatars/0040451.gif

Offline

 

#13 2013-01-28 14:28:02

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Re: Katastrofa Smoleńska

To takie typowo słowiańskie "jakoś to będzie". Sto razy się udało, za sto pierwszym coś nie pykło. Jednak faktycznie mądry Polak po szkodzie.


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

#14 2013-01-28 14:35:44

 Capitalny

Potępiona Dusza

Punktów :   

Re: Katastrofa Smoleńska

Archeoziele napisał:

To takie typowo słowiańskie "jakoś to będzie". Sto razy się udało, za sto pierwszym coś nie pykło. Jednak faktycznie mądry Polak po szkodzie.

Odnosząc to tylko do składu lotu - gdyby Polak był mądry po szkodzie, to po Mirosławcu już by się to nie powtórzyło.

Ale tu chodzi o co innego - nie o mądrość, nie o uczenie się na błędach. Czy dlatego teraz latają Embraerami?
Nie, latają bo się boją latać drugą Tutką (zresztą też bym nie chciał, tak jakoś nieswojo bym się czuł).
Ale nowa flota i tak im nie przeszkodzi zapakować całego samolotu generalicją + prezydent + premier + marszałkowie sejmu i senatu.

Bo u nas brak jest odpowiednich procedur.
Brak ludzi u władzy, którzy posłuchają innych - mądrych - ludzi, jakie są zagrożenia i jak je wyeliminować.
A nawet jeśli takie procedury stworzą - to który głupi by się ich trzymał? Przecież przepisy są od tego by je łamać, a zawsze ktoś przymknie oko...
A kar nie ma - dopóki wszystko kończy się właśnie tym "jakoś się udało".


http://img62.imageshack.us/img62/2164/warsaww.jpg        http://www.esports.pl/static/avatars/0040451.gif

Offline

 

#15 2013-01-28 22:12:46

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Re: Katastrofa Smoleńska

Wracając do samego filmu z National Geographic... trochę przemyślałam i przetrawiłam to, co zostało tam pokazane. I doszłam do wniosku, że pokazano nas w bardzo pozytywnym świetle. Owszem- przyczyną wypadku była seria błędów polskiej załogi, ale wystarczy przeanalizować wypadki czy to lotnicze, czy morskie lub samochodowe, żeby dojść do wniosku, że najsłabszym ogniwem zazwyczaj jest właśnie człowiek. Ale cieszę się, że twórcy uwzględnili to, czego w raporcie MAK nie ma. Mianowicie słabe wyposażenie lotniska i niekompetencję kontrolerów lotu. Twórcy mogli wbić nam szpilę i zadać pytanie, czemu tylu ważnych ludzi znalazło się na pokładzie jednego samolotu. Mogli uwzględnić polityczne wojenki przed obchodami rocznicy mordu w Katyniu. Mogli poświęcić więcej miejsca na incydent w trakcie lotu prezydenta do Gruzji w 2008 roku (w filmie incydent został tylko wspomniany, bez szczegółów i haniebnych słów, jakie wtedy padły). Ale nie zrobili tego. Czy z powodu braku czasu, czy sympatii dla Polaków, nie wiem i nie wnikam. Tak czy inaczej, w świat pójdzie raczej pozytywny wizerunek Polski. W dodatku poświęcono chwilę celowi tej wizyty. Dzięki temu przeciętny odbiorca za granicą dowie się, co wydarzyło się w Katyniu w 1940, i kto ponosi za to odpowiedzialność.


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.life-shinobi.pun.pl www.sailor-moon.pun.pl www.poezje.pun.pl www.budownictwo89.pun.pl www.eti2011r.pun.pl