Ogłoszenie

Nieautoryzowane forum serwisu piekielni.pl
"Dobra. W ogóle nie rozumiem co do mnie gadacie."

#1 2015-06-23 20:49:36

 kambodia

Grzesznik

Punktów :   

Nietolerancja czy logika

http://polska.newsweek.pl/dziecko-lesbi … 352,1.html

Właśnie, nietolerancja czy logika. Jak można uznać osobę wychowującą za rodzica. Zmienimy przepisy, rozwalmy logikę byle być poprawnym politycznie.
Dla wyjaśnienia:
- absolutnie nie wnikam w prawo do "posiadania" czy wychowywania dziecka
- rozumiem że należy unormować prawo by obje (obaj) wychowujący mieli prawa i obowiązki rodzica w takiej rodzinie (?) ale akt urodzenia jest tylko potwierdzeniem faktu (matka X - ojciec nie znany)

Offline

 

#2 2015-06-23 21:44:51

 GythaOgg

Aniołek

Punktów :   

Re: Nietolerancja czy logika

A jak jest z rodzicami adopcyjnymi? Wydaje mi się, że gdy dziecko jest adoptowane jest wypisywany nowy akt urodzenia (niemniej nie jestem pewna). Jeśli tak jest to w tym przypadku powinien być wypisany akt urodzenia z nazwiskami pań. A co do ojca nieznanego - to nie jest takie proste. W akcie urodzenia może i można tak wpisać, ale niedawno widziałam w Expresie Reporterów historię pana, któremu do dowodu urzędnik wpisał przypadkowe imię. I jest to zgodne z prawem, w dowodzie musi być imię ojca, nawet jeśli on jest nn.

Offline

 

#3 2015-06-23 23:24:13

 kambodia

Grzesznik

Punktów :   

Re: Nietolerancja czy logika

http://www.experto24.pl/prawo-prywatne/ … zenia.html
Zmiana aktu urodzenia ma za zadanie chronić dobro nieletniego. To chyba jest zrozumiałe.

Natomiast co do danych ojca, by nie utrudniać życia wpisuje się do aktu urodzenia dane fikcyjne. Jako dane ojca wpisuje się wybrane przez matkę/urzędnika imię i nazwisko matki. Takie dane wpisywane są później w skrócony akt urodzenia a potem w dowód osobisty. Natomiast w akcie pełnym oraz w księgach USC zaznaczone jest że dane ojca są tzw danymi kryjącymi a faktycznie są NN. Znowu ma to chronić dobro obywatela. Nie każdy musi wiedzieć że jest dzieckiem po(d)rzuconym lub matka nie wie z kim poszła w tango (wiem, są i inne okoliczności ale takie by było piersze skojarzenie np w kadrach)

Pan urodził się pewnie przed wprowadzeniem tych przepisów i miał wpisane NN a na dodatek nie wyraził zgody na wpisanie fikcyjnego imienia w akt urodzenia.

Offline

 

#4 2015-06-24 13:59:49

Nenka

Zbanowany

Punktów :   

Re: Nietolerancja czy logika

GythaOgg napisał:

A jak jest z rodzicami adopcyjnymi? Wydaje mi się, że gdy dziecko jest adoptowane jest wypisywany nowy akt urodzenia (niemniej nie jestem pewna). Jeśli tak jest to w tym przypadku powinien być wypisany akt urodzenia z nazwiskami pań. A co do ojca nieznanego - to nie jest takie proste. W akcie urodzenia może i można tak wpisać, ale niedawno widziałam w Expresie Reporterów historię pana, któremu do dowodu urzędnik wpisał przypadkowe imię. I jest to zgodne z prawem, w dowodzie musi być imię ojca, nawet jeśli on jest nn.

Słyszałam. Zdziwiło mnie jedno. Skoro wyszły z tego takie problemy a matka tego faceta żyje - mogłaby dla ułatwienia sprawy podać imię ojca. Przypuszczam, że je zna. Z tego co mówiła wynikało, że to bodaj teściowa nie chciała ich związku.

Offline

 

#5 2015-06-28 12:06:53

 kambodia

Grzesznik

Punktów :   

Re: Nietolerancja czy logika

Rasizm w Polsce? W Norwegii to dopiero mają rasistów!

Jeszcze wczoraj dziwiliśmy się, gdzie Muhamed Keita (ten znakomity skrzydłowy z Poznania) dostrzegał w Polsce rasizm, że jego sylwetka w jednej z norweskich gazet porusza ten temat jako „istotny problem”. Dziś już się nie dziwimy. Okazało się bowiem, że w Norwegii wszystkim dokumentnie od**bało. Wybaczcie, ale niestety „wariactwo”, „idiotyzm” czy „szaleństwo” to słowa nie do końca oddające proces, który dokonał się w kraju potomków wikingów.

„Norweskie organizacje pozarządowe zarzuciły Norweskiemu Związkowi Piłki Nożnej dyskryminację na tle rasowym” – dowiadujemy się z artykułu pikio.pl, który jako pierwszy przetłumaczył komunikat NZPN-u. Cóż takiego odpiep**yli norwescy działacze, że musieli oficjalnie przepraszać za swoje rasistowskie zachowanie? Czym podpadli wojownikom z organizacji pozarządowych, że konieczne stały się oficjalne przeprosiny?

Uwaga, możecie to uznać za żart, ale nie. To po prostu na naszych oczach dzieje się historia, na naszych oczach polityczna poprawność zamienia się w schizofrenię.

NORWEGIA PRZEPROSIŁA, ŻE W REPREZENTACJI KOBIET NIE MA PRZEDSTAWICIELI MNIEJSZOŚCI ETNICZNYCH.

Myśleliśmy że to żart, że plotka wypuszczona przez norweskie odpowiedniki naszego ASZDziennika. Wypowiedzi przedstawicieli norweskiego związku cytują jednak zarówno aftenposten.no, jak i nettavisen.no. Norwegowie ubolewają, że w przeciwieństwie do męskiej kadry, w której jest aż sześciu przedstawicieli mniejszości etnicznych, kobieca reprezentacja jest w całości biała. Bronią się przy tym, że kobiecy sport jest wśród mniejszości zdecydowanie mniej popularny, więc brak kolorowych zawodniczek to nie przejaw dyskryminacji, ale wynik niedostatecznej promocji futbolu wśród mniejszości.

Niestety, logiczną konsekwencją tych przeprosin jest wprowadzenie parytetów. Przynajmniej trójka przedstawicieli mniejszości etnicznych, dwóch przedstawicieli mniejszości seksualnych, dwóch transseksualistów i jedna hermafrodyta.

A białe rodowite Norweżki będą grać w kominiarkach, by nie razić wszystkich swoim kontrowersyjnym i nachalnym promowaniem białej skóry.




Zalecam czytanie komentarzy http://weszlo.com/2015/06/27/rasizm-w-p … -rasistow/

EDIT: cenzura, mimo wszystko. ~Z

Offline

 

#6 2015-06-30 22:36:44

 GythaOgg

Aniołek

Punktów :   

Re: Nietolerancja czy logika

Nenka napisał:

Słyszałam. Zdziwiło mnie jedno. Skoro wyszły z tego takie problemy a matka tego faceta żyje - mogłaby dla ułatwienia sprawy podać imię ojca. Przypuszczam, że je zna. Z tego co mówiła wynikało, że to bodaj teściowa nie chciała ich związku.

Wiesz co, to chyba nie o to chodzi, żeby wpisać prawdziwe imię ojca, lecz o to, że facet na innych dokumentach (w reportażu była mowa o prawie własności mieszkania, koncie w banku) ma NN, a tu nagle w nowym dowodzie ojciec Stefan. Więc nawet gdyby matka podała prawdziwe dane ojca, nie zmieniłoby to sytuacji pana.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mroza15.pun.pl www.forumklasycl15lo.pun.pl www.planetaziemia.pun.pl www.a8w1s1.pun.pl www.inspire.pun.pl