Ogłoszenie

Nieautoryzowane forum serwisu piekielni.pl
"Dobra. W ogóle nie rozumiem co do mnie gadacie."

#1 2015-09-09 23:36:19

 Mahmurluk

Kac-morderca

Punktów :   11 
Quo Vadis: W stronę zachodzącego słońca

Polska stosuje "dumping socjalny" i robi UE na złość

A w ogóle, to Unia bierze kurs na lewo:
http://www.money.pl/gospodarka/unia-eur … 99425.html

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w dorocznym wystąpieniu o stanie UE w środę opowiedział się za wprowadzeniem zasady zrównania wynagrodzeń za świadczenie takiej samej pracy w całej Unii. Zaproponował też powołanie wspólnego skarbu dla wszystkich krajów strefy euro.

Ale to jeszcze nie jest najlepsze

Juncker poparł zasadę zrównania wynagrodzeń za świadczenie takiej samej pracy. O wyeliminowanie dumpingu socjalnego, zarzucanego krajom Europy Wschodniej, w tym Polsce, apelowali w środę także europosłowie. - Za taką samą pracę zawsze przysługuje taka sama płaca. To stara reguła, do której należy wrócić - oświadczył szef KE.

Nie, jeszcze nie to

Kryzys skończy się dopiero wtedy, gdy Europa powróci do pełnego zatrudnienia. Czasem zastanawiam się, dlaczego tak bogaty kontynent tak się dystansuje od normalnej sytuacji, w której wszyscy mają pracę - powiedział.

Voilla. Ja się z kolei czasami zastanawiam jak bardzo oderwani od rzeczywistości mogą być politycy. Jak mielibyśmy wyrównać sytuację we wszystkich krajach (poza prikazowym obniżeniem stawek na zachodzie do poziomu Bułgarii/Rumunii/kto tam akurat tyły obstawia)? I nawet gdyby się to udało, idę o zakład, że 3/4 produkcji dalej byłoby realizowane na dalekim wschodzie, gdzie koszt pracy to miska ryżu na dzień. I czy naprawdę nikt z tych światłych przywódców nie zauważył, że to śmierdzi głębokim socjalizmem?


Chcesz 10GB darmowego miejsca w chmurze? klik tutaj (Jottacloud)
https://i.chzbgr.com/maxW500/8004294656/h78676C5D/

Offline

 

#2 2015-09-10 11:18:33

Fahren

#chałupodestrukcja

Punktów :   16 

Re: Polska stosuje "dumping socjalny" i robi UE na złość

Przyczajony Stalin, ukryty Marx?

"Równe płace za równą pracę" - Spoko, to ja też chcę zarabiać tyle, co przeciętny niemiec. Ale kto mi się do wypłaty dorzuci, łunia?

"Wspólny skarb dla całej unii" - Taaak, mówcie mi jeszcze Czyli co - każdy płaci, korzysta ten, kto akurat potrzebuje? Czyli na dzień dzisiejszy cały skarb zebrany od każdego kraju zagarnia grecja "bo długi"?

Co do równych stawek z ostatniego akapitu, jest jeszcze coś. Skoro mamy zarabiać tyle samo, to i najpewniej wydawać też mielibyśmy tyle samo. Czyli  kilo cukru w PL kosztuje 2 zł, ten sam kilogram cukru kosztuje w D 0,50 ojro. Czyli w przeliczeniu tyle samo.

A więc hura - handel międzynarodowy umiera śmiercią tragiczną, w Strasburgu nie ma kaszubskich truskawek, w Radomiu nie ma kolejnego passerati. Bo zwyczajnie jest to nieopłacalne, strata czasu i paliwa.

Idźmy dalej - skoro nie ma handlu zagranicznego na zachód, wszelkie zagraniczne dobra... się kończą. Ba, nawet krajowe. Bo skoro taki np węgiel ma kosztować na śląsku 600/tona, to po cholerę jechać z nim na Lubelszczyznę, skoro tam też możemy sprzedawać ino po 600/tona? Jaki będzie efekt? Ano bunt i rozruchy wewnątrzpaństwowe. Albo masowe wymarznięcie ludności nieobdarzonej źródłem ciepła.

Innymi słowy - Pie*dolnie jak na wojnie


http://catsdancewithjxnblk.com/images/jiggle.gif

Offline

 

#3 2019-07-08 12:52:45

pieknyolek

Zbanowany

Punktów :   

Re: Polska stosuje "dumping socjalny" i robi UE na złość

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bakowyt2.pun.pl www.hogwart.pun.pl www.polishcrew.pun.pl www.mysterius.pun.pl www.sp.pun.pl