Ogłoszenie

Nieautoryzowane forum serwisu piekielni.pl
"Dobra. W ogóle nie rozumiem co do mnie gadacie."

#1 2013-03-12 11:08:30

 kambodia

Grzesznik

Punktów :   

Wolność osobista

Dyskusja w wątku ABSURDY rozwinęła się w kierunku który zasługuje na własne miejsce.

W czasach współczesnych oddajemy bezwiednie coraz więcej wolności osobistej w imię idei.
Teraz moje pytanie: czy warto i czy te idee są słuszne ?
przykłady:
- pozwalamy na coraz doskonalszą inwigilacje naszego życia w imię idei "bezpieczeństwo"
- zezwalamy by państwo kształtowało nasze dzieci według norm czasami sprzecznych z naszymi przekonaniami. Oddajemy nasze dzieci już pod groźbą kary (nawet pozbawienia wolności) już od 6 roku życia. Jakie pomyłki wynikają z działań urzędników ? Wystarczy popatrzeć na nasze gimnazja a przecież to efekt a nie przyczyna.
- pozwalamy na ograniczenie wolności wypowiedzi własnych poglądów. To w konstytucji jest zapis który nie pozwala mi na swobodne wypowiedzi na temat nazizmu czy komunizmu. A jak już ktoś zauważył, kompletnym absurdem prawnym jest "ochrona Wartości Chrześcijańskich"

Jakie jeszcze swobody są ograniczane?
Co sądzicie o granicach wolności  ?

Ostatnio edytowany przez kambodia (2013-03-12 11:09:57)

Offline

 

#2 2013-03-12 11:27:14

bukimi

Samotny Filozof

Punktów :   

Re: Wolność osobista

Wolność słowa to bardzo trudna sprawa. Mamy paragrafy na opisanie polityka w gazecie, albo śmieszną grę o prezydencie.
Z drugiej strony, brak regulacji sprawi, że każdy będzie mógł wetknąć flagę w g***o. Gdzie tu jest złoty środek?


http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20100906190016/uncyclopedia/images/2/28/Dancing_cartoon_cat.gif   Durch das Feld biegł ein zając, mit den Füßen przebierając...

Offline

 

#3 2013-03-12 11:29:24

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Re: Wolność osobista

Coś co mnie bardzo wkurza. Mam kasę. Chcę ją jakoś zainwestować, więc postanawiam założyć knajpę. Więc wywalam kupę kasy na lokal, meble i cały ten sprzęt, pensję barmana, podatki, ZUSy, srusy i rachunki. A tu nagle przychodzi urzędas i narzuca mi w knajpie zakaz palenia pod groźbą grzywny. Rozumiem zakazy palenia w szkołach, szpitalach czy na przystankach. Ale jakim zbójeckim prawem w mojej własnej knajpie?
I żeby nie było, osobiście nie palę.


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

#4 2013-03-12 17:10:36

bukimi

Samotny Filozof

Punktów :   

Re: Wolność osobista

Tu mamy świeży temat dotyczący wolności przekazu:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,1354 … n=FB_TokFm

Na szczęście sprawa została oddalona. Nie potrafię sobie wyobrazić życia w kraju, w którym musisz uważać na to co pokazujesz i mówisz, bo się komuś z czymś skojarzy i zostanie tym osobiście dotknięty...


http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20100906190016/uncyclopedia/images/2/28/Dancing_cartoon_cat.gif   Durch das Feld biegł ein zając, mit den Füßen przebierając...

Offline

 

#5 2013-03-12 21:00:30

 kambodia

Grzesznik

Punktów :   

Re: Wolność osobista

Jest wiele spraw w życiu które nie powinien regulować żaden przepis.
Tak jak piszesz, masz pieniądze i chęć i to powinno wystarczyć. Opisujesz knajpę jako "zadymioną" i to wszystko. Każdy wchodzi na własną odpowiedzialność.
Są też drobiazgi ale drażniące. Jako zapalony motocyklista pytam się dlaczego jest OBOWIĄZEK zakładania kasku. Dlaczego w samochodzie MUSZĘ zapinać pas bezpieczeństwa ? Dlaczego będąc właścicielem działki i posadzonego tam przez mojego ojca drzewa, MUSZĘ mieć zgodę urzędnika na wycinkę. Itd....

Offline

 

#6 2013-03-12 21:25:07

szczurzyca

Kobieta Logodajcy

Punktów :   
Zawód: mgr inż robol
Quo Vadis: na piwo

Re: Wolność osobista

Najprawdopodobniej dlatego, że wylewający się mózg i płyn mózgowo-rdzeniowy z rozbitego łba motocyklisty po wypadku strasznie smierdzi i brudzi asfalt.
Pasy zapina się z podobnego powodu - zwłoki, które polecą przez przednią szybę i malowniczo rozbabrają się po ulicy mogą zniszczyć widoki.

A obowiązkowe to wszystko jest po to, by w razie czego na miejscu wypadku zastać ofiary, które można jeszcze uratować, a nie stos trupów.


zUo.

Offline

 

#7 2013-03-12 21:55:35

 anaszka

Maskotka Belzebuba

Punktów :   

Re: Wolność osobista

szczurzyca napisał:

Najprawdopodobniej dlatego, że wylewający się mózg i płyn mózgowo-rdzeniowy z rozbitego łba motocyklisty po wypadku strasznie smierdzi i brudzi asfalt.
Pasy zapina się z podobnego powodu - zwłoki, które polecą przez przednią szybę i malowniczo rozbabrają się po ulicy mogą zniszczyć widoki.

A obowiązkowe to wszystko jest po to, by w razie czego na miejscu wypadku zastać ofiary, które można jeszcze uratować, a nie stos trupów.

Pięknie powiedziane (napisane). Co do tych nakazów to bym jeszcze dodała, że niektórzy ludzie to idioci i jak im palcem nie pokażesz co mają dokładnie zrobić, to sami nie pomyślą.

No, a jeśli chodzi o drzewo... Tego akurat nie rozumiem.

Ostatnio edytowany przez anaszka (2013-03-12 21:56:43)


http://i.pinger.pl/pgr481/402ed84d00222c1b521fa45f/kk.gif

Offline

 

#8 2013-03-12 22:18:16

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Re: Wolność osobista

Może to dobrze by było, gdyby liczba idiotów spadła. Jeżeli mózg mi wypłynie, to mój problem. Jeżeli rozmaślę się na drzewie po wyleceniu z auta, to też sama sobie będę winna. Moja wolność powinna być ograniczona tylko i wyłącznie wolnością innych.


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

#9 2013-03-12 22:51:04

 Temeris

Wiedźm i Herbaciany Egzorcysta

Punktów :   
Zawód: zaklinacz imbryków
Quo Vadis: domine?

Re: Wolność osobista

Z tym drzewem jest trochę tak:
odnajduje się rękopis "Bogurodzicy", wciśnięty gdziekolwiek, ważne, że w moje rodzinne gdziekolwiek od pokoleń. Robię happening polegający na jego publicznym spaleniu, bo jest mój i mam w dupie jego wartość historyczną, materialną i duchową. Kto mi zabroni? Jest mój. Szkody dla wszystkich? A co mnie obchodzą wszyscy, dziedzictwo kulturowe, ratowanie zabytków i reszta tej operetki?


There was a time I used to pray
I have always kept my faith in love
It's the greatest thing from the man above
(Dolores O'Riordan/Noel Hogan)

Offline

 

#10 2013-03-12 23:43:29

szczurzyca

Kobieta Logodajcy

Punktów :   
Zawód: mgr inż robol
Quo Vadis: na piwo

Re: Wolność osobista

@Archeoziele, ale szkoda drzewa, na którym byś się rozmaśliła, szkoda asfaltu, który by się uświnił i szkoda ludzi, którzy musieli by spektakl pod tytułem "Twarde lądowanie Archeo" oglądać.
Wypadek drogowy i sprzątanie trupów po nim to dość pracochłonne zajęcie. A i zawsze jest możliwość, że zamiast trupa przemieni się człowiek w roślinkę i będzie utrzymywany przy "życiu" zajmując miejsca w szpitalach i hospicjach.

Byłoby fajnie, gdyby ludzie zapinali pasy, nosili kaski podczas jazdy motocyklem, czy rowerem, dzieci wozili w fotelikach Z WŁASNEJ WOLI, a nie dlatego, że tak nakazuje prawo. Ale, niestety, ludzki debilizm jest tak dalekoidący, że prawo musi narzucać, co człowiek ma robić, by mógł choć w jakiejś części ochronić swoje życie.


zUo.

Offline

 

#11 2013-03-13 02:34:12

 kambodia

Grzesznik

Punktów :   

Re: Wolność osobista

Pomijam absurd że można na głowę załozyć plastikowy nocnik za 20 zł - http://moto.allegro.pl/kask-retro-helm- … 43552.html - i to uważane jest za kask motocyklowy. Ochrona mojej głowy to mój interes ( mój kosztował 20x więcej) Mogą mnie przekonywać a nie kazać. Argument o skuteczności kasków i pasów bezpieczeństwa jakoś mnie nie przekonuje. Jak znajdzie się idiota który przesiada się z trzykołowego rowerka na baika z silnikiem mocniejszym niż ciężarówka 50 lat temu, to kask mu nie pomoże.

@anaszka - właśnie o takie podejście mi chodzi, w jakim stopniu przepisy mają regulować dla dobra obywateli ich życie. Czekać tylko gdy dyrektywą UE określą jak często dla "mojego dobra" mam prawo do kawy i ile mogę kupić cukru ma tydzień.

@temeris - oczywiście że tak, moja własność i mogę zrobić z nią co chcę. To się nazywa prawo własności.

@szczurzyca - zwiedzałem daleki i środkowy wschód, w żadnym z tych krajów nie ma obowiązku zapinania pasów i zakładania kasków. Ciekawe jest to że ludzie mają tam większe poczucie niebezpieczeństwa w wyniku czego mniej ryzykują co w sumie przekłada się na mniejszą ilość ofiar. Po Hanoi czy Bangkoku jeżdżą masy motorowerów i motocykli i nie sptkało mnie tam nawet 10% tego debilizmu wśród motocyklistów co w Polsce.

Offline

 

#12 2013-03-13 07:27:44

bukimi

Samotny Filozof

Punktów :   

Re: Wolność osobista

kambodia napisał:

@temeris - oczywiście że tak, moja własność i mogę zrobić z nią co chcę. To się nazywa prawo własności.

I tu się przypomina kolejny debilny przepis: na własnej działce znajdę skrzynię złota. Oficjalnie nie jest moja
W ten sposób zamiast oddawać skarb (z refundacją), prędzej mam motywację, by sobie zabytek przekuć / przetopić i cichaczem oddać na skup.


http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20100906190016/uncyclopedia/images/2/28/Dancing_cartoon_cat.gif   Durch das Feld biegł ein zając, mit den Füßen przebierając...

Offline

 

#13 2013-03-13 08:57:06

meg

Grzesznik

Punktów :   

Re: Wolność osobista

kambodia napisał:

P

@temeris - oczywiście że tak, moja własność i mogę zrobić z nią co chcę. To się nazywa prawo własności.

Niestety nie jest tak. Z tego względu prawo własności jest ograniczone, czyli nie możesz sobie np. domalować wąsów Mona Lisie czy zamazać sprayem Matejki - nawet jak go kupisz. W tym wypadku wartość danego dobra dla kultury jest nadrzędna nad Twoim prawem własności.

"Art. 140. W granicach określonych przez ustawy i zasady współżycia społecznego właściciel może, z wyłączeniem innych osób, korzystać z rzeczy zgodnie ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem swego prawa, w szczególności może pobierać pożytki i inne dochody z rzeczy. W tych samych granicach może rozporządzać rzeczą." - KC.

Tak więc widać, że prawo własności nie jest nieograniczone i bezwzględne. Wiem, że jest wiele prawnych absurdów, ale to rozwiązanie moim zdaniem takie nie jest.

Offline

 

#14 2013-03-13 14:59:27

 Archeoziele

Pupilek Lucyfera

Punktów :   14 

Re: Wolność osobista

Absurdem jest ściąganie co miesiąc drakońskich stawek na ZUS i NFZ. Zwłaszcza jak przyjdzie co do czego, to kolejka do lekarza ciągnie się jak stąd do Zgierza. A ZUS zamiast emerytur wypłaca marne ochłapy. Kwestia ubezpieczeń zdrowotnych i emerytalnych powinna być moim problemem. Chcę się ubezpieczyć (nie koniecznie u państwa) to się ubezpieczam. Nie chcę to nie. Ale wtedy nie mam pretensji, jak na starość z głodu zdechnę.


Łowy zaczęte! Bij, kto w Boga wierzy!
I grzmij: "Bóg, Anglia, król i święty Jerzy!"

Offline

 

#15 2013-03-13 19:56:18

szczurzyca

Kobieta Logodajcy

Punktów :   
Zawód: mgr inż robol
Quo Vadis: na piwo

Re: Wolność osobista

kambodia napisał:

@szczurzyca - zwiedzałem daleki i środkowy wschód, w żadnym z tych krajów nie ma obowiązku zapinania pasów i zakładania kasków. Ciekawe jest to że ludzie mają tam większe poczucie niebezpieczeństwa w wyniku czego mniej ryzykują co w sumie przekłada się na mniejszą ilość ofiar. Po Hanoi czy Bangkoku jeżdżą masy motorowerów i motocykli i nie sptkało mnie tam nawet 10% tego debilizmu wśród motocyklistów co w Polsce.

Właśnie dlatego, że jeździ tylu idiotów, lepiej, by był nakaz jeżdżenia w pasach i kaskach. bo jak Cię idiota walnie, to masz przynajmniej szanse przeżycia, jesli jedziesz bez owych zabezpieczeń.


zUo.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.chavala.pun.pl www.podgorna.pun.pl www.ngelf-scripts.pun.pl www.ritualclan.pun.pl www.fifapowergames.pun.pl